pondělí 23. března 2015

Rezistence je místy trochu Matrix, ale přesto skvělý film

Zdroj: kniznivesmir.cz
Na Rezistentní sraz jsem se nedostala, ale to mi vůbec nezabránilo v tom, abych na koleji na víkend rezervovala dva lístky na Rezistenci, zavolala mamce, jestli mi půjčí auto, a oznámila příteli, že jdeme v sobotu do kina (ano, v tomto pořadí).
Byla jsem opravdu zvědavá, protože Divergence nasadila laťku hodně vysoko...A Rezistence mě svým zpracováním nezklamala.

Obsah (csfd.cz): Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti.

Zdroj: thefandom.net
 Jelikož hodně dám na vizuální stránku, musím hned na úvod říct, že krátké vlasy Tris moc nesluší (samozřejmě jsem to věděla, ale stejně). Ale... ach, Čtyřka je prostě krasavec, takže dámy, i kdyby vás film nebavil soustřeďte se na něj a budete spokojené (já bych byla).
Ale dost o vzhledu. Rozhodně musím pochválit Kate Winslet, je skvělá Jeanine, naprosto jsem ji ve filmu nesnášela. Stejně tak Tris, na což jsem byla připravená, ale místy to byl stejně tak intenzivní pocit , že jsem ve vypjaté situaci příteli oznámila "Ježíš, ona je úplně blbá!". A v neposlední řadě musím pochválit i Ansela Elgorta, který to má chudák s postavou zrádce těžké, ale zahrál to dobře (a taky jsem ho zrovna moc neměla ráda).
Tak, a teď k příběhu... Jsem opravdu háklivá na zásadní rozdíly mezi knihou a filmem, a tady jich opravdu několik je, a proto jsem si jistá že bych si Rezistenci užila mnohem víc, kdybych nečetla předlohu. Přesto jsem už vycvičená a dokážu si tím nekazit zážitek, takže jsem ochotná uznat, že to vlastně ničemu nevadí. Ale prozradím, že mě naštvalo ukončení, které slibovalo úplně něco jiného, než co se ve skutečnosti stane... Nicméně chápu, že tvůrci potřebovali příběh nějak uzavřít v případě, že by nevydělali dost na natočení dalšího dílu.
Na závěr bych podotkla, že jsem si místy připadala jako v Matrixu, jak kulky v přímé palbě zázračně míjely hlavní hrdiny, kteří v této palbě navíc neměli žádný problém přeskakovat koleje před těsně jedoucím vlakem...
Ale jinak to bylo super. Když pominu nesrovnalosti oproti knize a Matrix, vážně jsem si to užila. 

Hodnocení ČSFD: 72%; TRAILER

Co vy, viděli jste? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat